Değerli Barut Dostları,

1971 yılında sürdürülebilir turizm ve yüksek hizmet anlayışıyla, mutlu misafir – mutlu çalışan odaklı, geleneklerine bağlı, yeniliklere açık öncü bir AİLE misyonuyla yola çıktık. Manavgat Side’ de 36 odalı Cennet Hotel ile Türk turizmine hizmete başlayan Barut Grubu, hepsini, kardeşim olarak gördüğüm çalışma arkadaşlarımla, tüm dünyada tanınan bilinen ve tercih edilen bir marka olmak için var gücümüzle çalıştık.

Yıllar önce başladığımız meşakatli yolculuk, bugün farklı konsept ve sektörde , daha fazla çalışan ve daha fazla paydaşla birlikte günden güne gelişerek devam ediyor. Bugün mevcut 12 otel ve endüstriyel çamaşırhane fabrikası ile her geçen gün artan bir ivmeyle bugüne dek 7 milyona yakın ziyaretçimize hizmet verdik.

Barut grubu, “güvenilir ve kaliteli hizmet” anlayışıyla, misafir ve personel memnuniyeti odaklı felsefesini, “aile şirket geleneği” ile oluşmuş kurumsal yapısını , doğayla uyumlu tesislerinde yaşatmaya devam etmektedir. Turizm sektörünün öncü kurumlarından biri olma misyonuyla, yeni girişim ve fikirlere açık bir anlayışla, büyümenin yegane yolunun gelişimden ve yenilenmeden geçtiğine inanmaktadır.

Barut Grubu olarak uzmanı olduğumuz turizm sektöründe değerlerimize sadık kalarak ülkemiz için değer yaratmaya devam edeceğiz.

Sevgi ve Saygılarımla,

Ali İhsan BARUT
Onursal Başkan